Certyfikat Bezpieczeństwa Pożarowego

Certyfikat przeciwpożarowy potwierdza zgodność produktów i usług z wymogami bezpieczeństwa pożarowego, które są ustalone w odpowiednich normach i ustawach Rosji. Ten certyfikat, jak i certyfikat higieniczny - są podstawowymi założeniami, do otrzymania certyfikatu GOST lub certyfikatu GOSSTROJ Rosji.

Certyfikacja związana z bezpieczeństwem pożarowym może przebiegać tak na obowiązkowej, jak i na dobrowolnej podstawie. Pełny wykaz produkcji, wymagającej obowiązkowej certyfikacji w sferze bezpieczeństwa pożarowego, można znaleźć w Poleceniu MCZS Nr. 320 od 08.07.2002g.

Certyfikacja obejmuje tylko niektóre grupy towarowe (kable, dywany, lodówki i zamrażarki, pokrycia podłogowe, sprzęt przeciwpożarowy, materiały wykończeniowe, konstrukcje budowlane, elektrotechniczne urządzenia i aparaty generujące ciepło).
image
Dla wwozu produkcji, podlegającej obowiązkowej certyfikacji GOST, certyfikat przeciwpożarowy jest obowiązkowym i musi być przekazany do organów celnych razem z innymi niezbędnymi dokumentami.

Certyfikat Unii Celnej potwierdza wymogi bezpieczeństwa i kompatybilności elektromagnetycznej, oraz pozwala eksporterom i producentom, rozprzestrzeniać swoje towary na terytorium Białorusi, Kazachstanu i Rosji. Niestety Certyfikat ten nie może być używany zamiast Certyfikatów Zgodności Łączności, Certyfikatów Bezpieczeństwa Pożarowego, Świadectwa Państwowej Rejestracji oraz innych obowiązkowych lub dobrowolnych certyfikatów zgodności. Mimo to certyfikat zgodności Unii Celnej - jest najprostszym sposobem przedostania się, na rynek trzech państw jednocześnie.


W przypadku pytań lub niejasności prosimy o kontakt z naszymi Ekspertami, którzy udzielą kompletnej i kompetentnej informacji w zakresie uzyskania certyfikatu w Rosji.
powrót